България победи Чехия в мач от европейките квалификации

Българският национален отбор по футбол победи с 1:0 Чехия в мач от група А на европейските квалификации и прекъсна серията от 12 срещи без успех.

С трима играчи на Лудогорец в състава „лъвовете“ надделяха над съперника, който вече се класира за финалите на Евро 2020 като втори след Англия. Попадение отбеляза централният защитник Васил Божиков в 56-ата митута. Лудогорците Марселиньо и Георги Терзиев останаха на терена 90 минути, а Вандерсон започна титуляр, но бе заменен в 73-ата минута от Тодор Неделев.

България ще разбере съперника си в плейофите от турнира Лига на нациите в петък.

Източник: Новини Разград