Страхотни голове на Чибота и Кешерю донесоха победа на Лудогорец срещу Левски

След като за пореден път възхити Европа с успеха си над Ференцварош в четвъртък, Лудогорец продължи победния си ход и по родните терени. С много класа и самочувствие шампионите надделяха с 2:0 в дербито срещу най-близкия си преследвач Левски и вече му дръпнаха с 4 точки на върха в класирането. Мавис Чибота вкара първото попадение с ефектен ножичен удар в 15-ата минута. Явно конгоанецът е абониран да забива красиви попадения и след като вкара в стил „скорпион“ на Нефтохимик за купата, сега отново зарадва ценителите с ефектен гол. Кешерю не остана по-назад. Той направи 2:0 в 80-ата минута, след като майсторски се освободи от опеката на „синята“ защита и вкара технично.

Наставникът на „орлите“ Станислав Генчев имаше проблеми със състава. Той се надяваше, че Сисиньо и Лукоки ще са готови за срещата, но и двамата не попаднаха в групата. На техните места излязоха Джордан Икоко и Жоржиньо. Почивка след успеха с 3:0 над Ференцварош получиха още Рафаел Форстър, Абел Анисе и Вандерсон, а вместо тях започнаха Георги Терзиев, Яцек Горласки и Мавис Чибота.

Левски започна по-активно и още в първата минута Нашименто пропусна да изведе гостите напред. Той получи подаване от Паулиньо, но стреля слабо от 16 метра и Пламен Илиев без проблем спаси. Недялков пък отправи първия изстрел към Миятович, който мина над гредата. В 14-ата минута Пламен Илиев със страхотно спасяване запази вратата си суха. Стражът парира изстрел на Живко Миланов от фаул, който отиваше в горния десен ъгъл на домакините. В 15-ата минута Чибота даде аванс на шампионите. Той се разписа със странична ножица от 6-7 метра пред Миятович. Крилото остана непокрит след единоборство за висока топка между Рейш и Кешерю и вкара своя втори гол в шампионата.

Гостите пропуснаха моментално положение. Мартин Райнов засече с глава центриране на Нашименто в 17-ата минута, но топката мина покрай дясната греда на разградчани. Тиам беше санкциониран с жълт картон за фаул срещу Жоржиньо на границата на наказателното поле в 29-ата минута. Кешерю пък стреля опасно над вратата от статичното положение. Към края на първата част хубава атака на домакините завърши с неточен изстрел на Чибота, който прати топката над греда. В последната минута на полувремето Левски направи добра атака, но стигна само до ъглов удар. При центрирането Тиам обаче отправи лек удар с глава и това не затрудни Илиев.

В 52-аса минута се откри първият хубав шанс след почивката за Левски. Филипе Нашименто центрира от корнер, Холмар Ейолфсон се беше включил и нахлу опасно, но в последния момент защитник на Лудогорец изби. След това мачът се превърна в битка и острите сблъсъци изобилстваха. Все пак в 68-ата минута индивидуална атака на Найджъл Робърта отляво завърши с удар, като топката застрашително летеше към вратата, но в последния момент фалцът я изкара в аут.

Дo края Лудогорец контролираше нещата на терена, а головият хищник Кешерю не пропусна да направи 2:0 с майсторско отиграване, присъщо на най-големите нападатели.

ЛУДОГОРЕЦ – ЛЕВСКИ 2:0

1:0 Мавис Чибота (16′)
2:0 Клаудио Кешерю (80′)

ЛУДОГОРЕЦПламен Илиев, Антон Недялков, Георги Терзиев, Джордан Икоко, Драгош Григоре, Яцек Горалски (69 – Абел Анисе), Стефан Баджи, Мавис Чибота, Жоржиньо (61 – Вандерсон), Марселиньо, Клаудио Кешерю (83 – Дан Битон)

ЛЕВСКИМилан Миятович, Холмар Ейолфсон, Живко Миланов, Филипе Нашименто (68 – Франко Мазурек), Паулиньо, Хали Тиам, Иван Горанов, Нуно Рейш, Мартин Райнов (84 – Мартин Петков), Найджъл Робърта, Станислав Иванов (64 – Дени Алар)

Жълти картони: Пламен Илиев, Джордан Икоко, Яцек Горалски, Стефан Баджи, Абел Анисе, Дан Битон (Лудогорец); Живко Миланов, Хали Тиам, Нуно Рейш, Мартин Райнов (Левски).

Източник: Новини Разград