BulgarianEnglishFrenchGermanGreekRomanian
Facebook

Брифинг на Община Разград по актуални теми за града (ВИДЕО)

Започна приемът на документи за Мерките за насърчаване на творческите заложби и потребности на деца с изявени дарби на Община Разград за 2025 г.

Общинската инициатива се провежда за 11-та поредна година – припомни на брифинг днес Кметът на Община Разград Добрин Добрев.

Мерките за насърчаване на творческите заложби и потребности на деца с изявени дарби на Община Разград за 2025 г. бяха утвърдени на заседание на Общински съвет – Разград с Решение № 349 по Протокол № 25 от проведено на 26.08.2025 г. заседание.

Целта на приетата програма е поощряване и насърчаване на творческите заложби и потребности на децата от община Разград, които са заели призови места на национални и международни конкурси, олимпиади и състезания в сферата на науката, изкуствата и спорта през годината, както и финансово подпомагане и стимулиране чрез стипендии и предоставяне на еднократен финансов стимул.

Бюджетът за 2025 г. е 40 000 лв., като увеличението спрямо предходната 2024 г. е с 5 000 лв.

Желаещите да кандидатстват по програмата могат да подадат документи в срок до 3 ноември 2025 г. включително в Центъра за административно обслужване – Деловодство на общинска администрация-Разград. Образци на бланка-искане и декларация за съгласие за обработка на лични данни са публикувани на официалния сайт на Община Разград в рубрика „Дейности и услуги“ → „Образование“.

Разград възстановява приятелските си отношения с китайския град Янджоу. Това съобщи на брифинг днес Кметът на Община Разград Добрин Добрев.

Той обяви, че предстои участие на представители на Община Разград в първата по рода си конференция „Местно сътрудничество за споделено бъдеще“, организирана от Българската национална асоциация „Един пояс, един път“, съвместно с Посолството на Китайската народна република в Република България, Китайската народна асоциация за приятелство с чужди страни и Националното сдружение на общините. Форумът цели задълбочаване на вече установените 22 побратимени връзки и създаване на нови партньорства.

В рамките на конференцията Община Разград ще подпише Договор за побратимяване с град Янджоу, Китай, както и План за сътрудничество 2026–2028 г., с което официално ще се възстановят и надградят приятелските отношения между двата града, започнати преди повече от 20 години.

Като част от дейностите в сферата на международното сътрудничество в началото на август Разград беше посетен от Паскал Перен – фотограф и касиер на Комитета по побратимяване на побратимения на Разград град Шалон-ан-Шампан, Франция. Това информира още Кметът Добрин Добрев. Целта на визитата беше заснемането на кадри, които ще бъдат представени в изложба както в Разград, така и в Шалон.

Как върви изпълнението на инфраструктурни проекти в общината съобщи Кметът на Община Разград Добрин Добрев на брифинг за местните медии днес.

Приключва подмяната на уличното осветление във всички 21 населени места на територията на общината – общо 941 нови LED осветителни тела. Очаква се това да подобри значително осветеността и да намалят енергийните разходи – каза Кметът. В някои от селата подмяната на лампите надвишава 30% от общия брой осветителни тела. „Тъй като подобряването на инфраструктурата по населените места е сред акцентите в управленската ни програма и отчитаме добра практика, и през следващите 2-3 години ще предлагаме в бюджета да се заделят средства, за да може да се подменят на 100% осветителните тела“ – заяви Кметът Добрин Добрев.

Приключи процедурата за ремонт на уличната мрежа в областния град и по населени места, издадено е решение за определяне на изпълнители в две позиции от обществената поръчка и в следващите дни започват интензивно ремонти на улици, тротоари и паркоместа в цялата община – каза още Кметът Добрин Добрев.

Започват и саниранията на блоковете, като процедурите са на различни етапи за различните блокове. Имаме сключени договори, инвестиционни проекти, предстои одобряване. През следващите месеци по 7 от 8-те блока ще започне изпълнение – допълни Кметът Добрин Добрев.

Вече са подписани всички 6 договора за 6 населени места за изготвяне на инвестиционни проекти за реконструкция на улични водопроводи и сградни водопроводни отклонение – Разград, Ясеновец, Гецово, Осенец, Мортагоново и Стражец. Последните два договора подписах в сряда в Министерството на регионалното развитие и благоустройството, останалите – през август – съобщи Кметът Добрин Добрев. Той увери, че в момента тече подготовката на обществените поръчки и в най-кратки срокове ще започне изпълнението на този сериозен приоритет в управленската програма – подобряване физическата среда по отношение на доставката на вода.

Материалът Брифинг на Община Разград по актуални теми за града (ВИДЕО) е публикуван за пръв път на Новини Разград.

Вашият коментар

Новини по региони

Видин Монтана Враца Плевен Ловеч Габрово Велико Търново Търговище Русе Разград Силистра Добрич Шумен Варна Бургас Сливен Ямбол Стара Загора Хасково Кърджали Пловдив Смолян Пазарджик Благоевград Кюстендил Перник София област София

Тази информация достига до Вас благодарение на информационна агенция Булпресс!